Kadına, kadın girişimciye fayda sağlamak amacı ile çıktığımız bu yolda çok çalışıyor ve üretiyoruz. Bizlere destek veren tüm üyelerimiz ile de el birliği ile yolculuğumuza devam ediyoruz.

• EĞİTİMLER

Bilgi, her insan için gereklidir. Öğrenmenin sonu yoktur. Ama en önemlisi ne yapıyorsak yapalım, en iyisini yapalım düşüncesine sahip olmaktır. Bu da, yaptığımız iş ile ilgili öğrendiklerimiz sonucunda gerçekleşmektedir.

Bu sebeple, Hikayesi Girişim olarak, Girişimcilik yolculuğundaki tüm süreçte ihtiyaca yönelik her türlü konuyla ilgili, uzman eğitmenler aracılığı ile eğitimler düzenlenmekteyiz.

NETWORK

Verdiğimiz hizmette ya da sattığımız üründe, geniş kitlelere ulaşmak çok önemlidir. Güçlü bir network ağı, herkes için gerekli bir unsurdur. Biz de, üyelerimizin birbirleri ile işbirliği yaparak, yine birbirlerine destek olmalarının yanı sıra, diğer marka, kişi ve firmalarla da iletişimde olmaları için çalışıyoruz. Network ağlarının büyümesi ile ilgili network etkinlikleri düzenliyoruz. Türkiye’nin ilk büyük KADIN GİRİŞİMCİ NETWORK AĞI, Hikayesi Girişim ile başlıyor.

MOBİL UYGULAMA Çok yakında..

DANIŞMANLIK

Bir işe başladığımızda, özellikle de kendi işimiz ise, nasıl ve nereden başlamalıyız diye düşünürüz hep. Bir yol gösterici, yönlendirici biri olsa deriz. Danışmanlık da, yolumuza ışık tutan bir alandır. Hep ihtiyacını duyduğumuzdur. Biz, sıfırdan başlayan ve nereden başlayacağını bilmeyen ya da girişimlerinde engellere takıldığında ne yapacağı konusunda yol gösterici arayan girişimcilere ihtiyaç duydukları konularda danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

WORKSHOP

Üreten kadın, hep paylaşmak ister. Paylaştıklarının da değer görmesini ister. Biz Hikayesi Girişim olarak, üyelerimizin tüm emeklerine çok inanmakta ve önem vermekteyiz. Bu yüzden, özellikle de üyelerimizin arasından kendi uzmanlık alanlarına göre düzenlediğimiz workshoplar ile yeni hobi edinmek isteyen ya da kendini geliştirerek iş imkanı olması yolunda çalışmalar yapmak isteyenlere fırsat sunuyoruz.

  • FABRİKA HİKAYESİ GİRİŞİM

Girişimlerini nasıl geliştirebilecekleri ile ilgili görüşmeler sonucunda iş modeli oluşturmak ve ürünü ya da hizmeti en baştan geliştirmeleri konusunda destek vermek adına sizlerleyiz. Süreç, aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.

  • Fikir seçimi,
  • Pazar araştırması,
  • Tasarım,
  • Prototip oluşturma,
  • Ürün geliştirme,
  • Doğrulama,
  • Yatırım süreci.
  • SOSYAL SORUMLULUK

Atölyemizde ürettiğimiz bez çantaların satışından elde edilen gelirin % 15’i belirlenen STK ve gönüllü kuruluşlara bağışlanmaktadır.

YENİ PROJELER

Kadın dedik, kadın girişimci dedik. Çok çalışıyoruz dedik. Üretiyoruz, üreten her kadının yanında yol arkadaşlığı yapıyoruz. Üyelerimizden, başka kişi ve platformlardan, derneklerden gelen talepler ya da tamamen deneyimlerimize göre yeni projeler geliştiriyoruz.

Hikayesi Girişim Ailesi olarak, birlikte yol alıyor, birlikte büyüyoruz.

Sizi de bekliyoruz.

Bilgi için iletisim@hikayesigirisim.com