1. Hikayesi Girişim’da(Bundan sonra “Site” olarak da anılacaktır) üyelik ücretsiz ve Site Yöneticisinin onayına tabidir.
 2. Kayıt sırasında girilen, Siteye yerleştirilen, iletilen her türlü kimlik bilgisi, iletişim bilgisi ya da içerikten Üye sorumludur. Kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir.  Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması Üyenin sorumluluğundadır.
 3. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Site bir sorumluluk kabul etmez. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Site ya da 3. Şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren Üye sorumludur.
 4. Üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu Üyeye aittir.
 5. Üyeler, Siteye iletilen veya bu Site aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve garanti etmiş sayılır.
 6. Hikayesi Girişim com’a eklenmesi amacıyla gönderilen ilanlar Site Yöneticisi tarafından değerlendirilir ve uygun bulunması halinde yayınlanır. Site yöneticisi hiçbir gerekçe bildirmeksizin ilanları yayınlamama hakkına sahiptir. Yayınlanan ilanların yayında kalacağı süre Site Yöneticisinin takdirinde olup Site yöneticisi istediği zaman bu ilanları yayından kaldırma hak ve yetkisine sahiptir.
 7. Hikayesi Girişim com sitesine gelen şikayetler Site Yöneticisi tarafından değerlendirilir ve yapılan değerlendirmenin neticesinde Site Yöneticisi aday veya firmanın üyeliğini iptal edebilir. Site Yöneticisinin yapılan değerlendirmenin içeriği ve neticesi konusunda bilgi verme yükümlülüğü bulunmamaktadır.
 8. Üyelik bilgilerinin gerçeği yansıtmaması nedeni ile ortaya çıkacak zararlardan Site sorumlu olmayacak olup, her türlü hukuki, cezai ve/veya idari sorumluluk bizzat üyeye aittir.
 9. Üyelik bilgilerinin  gerçeğe aykırı olduğunun tespit edilmesi ve/veya öğrenilmesi hallerinde Hikayesi Girişim com ilgili kişi ya da firmanın üyeliğini iptal ettirme hakkına sahiptir.
 10. Üye tarafından, ister diğer kullanıcılara açık isterse özel olarak gönderilen, girilen her türlü bilgi, yazılı metin, bilgi, görüş, ses, müzik, video, fotoğraf, görsel ve benzeri içeriğe ilişkin her türlü sorumluluk Üyeye aittir.
 11. Hikayesi Girişim.com’un, bu yönde bir yükümlülüğü olmaksızın, Üyelere ait, Siteye konulan, gönderilen, diğer üye veya kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı Kullanıcı İçeriğini, inceleme, içeriğe dikkat çekmek, değiştirme, geri çevirme tamamen veya kısmen kapsamdan, yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır.
 12. Hikayesi Girişim.com, Site üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.
 13. Site üzerinden gerçekleştirilen Üyeler arası iletişimle ilgili tüm sorumluluk taraflara aittir. Site bu konuda hiçbir taahhüt vermemekte ve herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.
 14. Site, Üyelere ait her türlüğü içeriği, herhangi bir amaçla dilediği biçimde kullanma, yayınlama, işleme, değiştirme, uyarlama, çoğaltma, dağıtma haklarına sahip olduğu gibi bunları içerikten çıkarma, engelleme veya yayınlamama haklarına da sahiptir.