Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

BİZ KİMİZ?
IMG_1043

Figen ATASARAL

Kurucu ve Genel Koordinatör

Özel sektördeki çalışma hayatıma kızımın doğumuyla ara verdim. Tekrar çalışmak istediğimde, kızımı bırakamadığımdan evden çalışmanın yollarını aradım. Uzun süren araştırmalarımın sonunda annelikle ilgili bir web sitesinde reklam yöneticiliği yapmaya başladım. Zamanla başka web siteleri de eklendi ve tabii görevlerde. İçerik ve reklam yöneticiliği, atölye satış yöneticisi gibi.  

Bu arada 2011 -2012 ve 2015 yıllarında Çocuk Şenliği düzenledim. 2011 yılında, bir arkadaşımın  ”Artık senin de bir web siten olmalı”  fikri ile Anne Rehberi www.annecee.com’u kurdum.

Evden çalışmaya başladığım ilk andan itibaren hep benim gibi evden çalışmak ya da girişimci olmak isteyen kadınlar olduğunu düşündüm. Araştırmalarım sonucunda ise, bizler için ihtiyaçlarımıza yönelik bir platform vb. olmadığını gördüm.  Ve sonunda 2014 yılında, Türkiye’nin İlk Kadın Kariyer Sitesi’ni kurdum. 2015 yılında kimlik değiştirerek Hikayesi Girişim olarak yoluna devam ediyor.

Sosyal Girişimciyim. Aynı zamanda İçerik Editörü ve Etkinlik Yöneticisiyim. İki çocuk annesiyim ve home office çalışıyorum. Çalışmalarımın yanı sıra hem işim hem kişisel gelişim ile ilgili birçok konuda sertifika eğitimleri aldım, almaya da devam ediyorum.

Kadın ve çocuk üzerine birçok sosyal projeler düzenliyorum.

Topluma fayda sağlayacak her türlü proje ile yoluma devam ediyorum.

Kudret Enes Özbek

Kudret ÖZBEK

İletişim ve Eğitim Koordinatörü

Uzun yıllar Reklam ve TV sektöründe çalıştıktan sonra kızımın doğumuyla yoğun çalışma hayatına ara verdim. Kızımın büyüme sürecine tanıklık etmek istediğim için de uzun süre çalışmadım.

Çalışma hayatına alışmış biri olarak, evde olmak ilk dönemler çok zorlayıcı geçti. O süreçlerde başlayan içsel yolculuğumda kendimi, çevremi, hayatı sorgulamaya başladım. Esasında Psikolog olmak istiyordum ama hayat bazen, kendisini ve isteklerimizi okuyamadığımız, keşfedemediğimiz için farklı yollardan geçiriyor bizleri. Gerçekten istediğinizde ve içinizde esas yatan niyet ve istekler olduğunda ise, illaki yolunuzu tekrar o yöne çeviriyor.

Araştırarak, kişisel gelişim kitapları okuyarak, kendimden çıkarak başladığım yolculuğumda fark ettim ki, ben bunu iş olarak yapmak istiyorum ve birçok hayata dokunmak istiyorum.  Profesyonelce işimi yapabilmek için NLP Mentor Master ve Transformation Coach eğitimleri alarak NLP DANIŞMANI VE DÖNÜŞÜM KOÇLUĞU ‘na başladım.

2018 yılında Hikayesi Girişimin Kurucusu Figen Hanımın hayallerini ve projelerini birebir dinlediğim bir görüşme sonucunda ailelerine, üye olarak dahil oldum. Yaptıkları çalışmaları, hizmetleri, samimiyetlerini uzaktan izledikçe, ben de içlerinde olmalıyım dedim ve 2020’nin sonunda yönetim grubuna katıldım.

Şimdi, beraber ortak hayallerimiz var. Kadınların hayatlarında fark yaratmak ve hayallerine dokunarak gerçeğe dönüştürmeleri için atacakları adımda yanlarında olmak istiyoruz.