1479406672

 

Uzun yıllar özel sektörde birçok alanda görev aldım. Kızımın doğumu ile çalışmalarıma ara vermek zorunda kaldım. Çalışmayı ve üretmeyi çok seven biri anne olarak hem kızımla ilgilenip hem de evden çalışmanın yollarını aradım. Araştırmalarımın sonucunda annelikle alakalı web sitelerinde reklam yöneticiliği, içerik yöneticiliği, atölye satış yöneticiliği vb. görevler aldım.

Bir arkadaşımın “artık senin de bir web siten olmalı” fikri ile hareket edip, anne rehberi www.annecee.com sitesini açtım. Evden çalışmaya devam ettikçe, benim gibi evden çalışmak isteyen birçok kadın olabileceğini düşündüm. Bu kadınlara hem ilham kaynağı hem yön gösterici belki ışık olmak adına Türkiye’nin ilk kadın kariyer sitesi www.pembekariyer.com sitesini kurdum. Hikayesi olan girişimci kadınlara daha iyi hitap edeceğini düşündüğümden, yoluma www.hikayesigirisim.com adresinden devam etme kararı aldım.

Amacım; evde üreten, emek veren, belki bu şekilde geçinmeye çalışan, kendi hikayesi olan kadınlara ulaşıp, anlamlı, verimli, etkinlik ve eğitimlerle güzel işlere imza atıp, kadınlarımızı ekonomiye kazandırmaktır.

Herkesin bir hikayesi var. Ben hikayesi girişim dedim.

Figen GERİ