Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Mutlu Çocuk Okulu Eğitimlerine Start Verdi

Bilinçli Anne, Mutlu Çocuk Okulu eğitimlerine 18 Şubat Cumartesi günü start verdi.

18 Şubat Cumartesi Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Eğitim Salonunda başlayan eğitime, @mavibebeğim İnci Timuremre, Girişimci Anne Alev Şenol ve Psikolog Sinem Demirel Balcı konuşmacı olarak katıldı.

Hikayesi Girişim olarak biz de oradaydık.

Mavibebeğim İnci Timuremre, çocuğunun doğumundan sonra yalnızlığın getirdiği tedirginlik ve bilgisizlikle çok okuduğunu ve birçok eğitime katıldığını belirtti. Ayrıca Yasemin Yusufoff’un ‘Bebek İşaret Dili’ kitabından ilham alarak bebek işaret dili eğitimcisi olduğunu, kendi çocuğunda da bu dili kullandığını ve deneyimlerini aktardı.

Timuremre,’çocuklarla 5 duyu oyunları oynayarak, en içten şekilde sevgimizi göstererek ve içimizdeki enerjiyi çocuğu geçirerek mutlu bireyler yetiştirmenin mümkün olduğunu’ da belirtti.

Diğer bir konuşmacı da girişimci anne Alev Şenol’du.

Alev Şenol, girişimci olarak on kadar kadına istihdam sağladığını ve kadınların özgüven kazabilmeleri adına onlara destek olduğunu anlattı.

Girişimci kimliğinin dışında bir radyo programı olan Şenol, bu programda kadının sesi olabilmek adına hem ev hem de iş kadınlarını konuk ediyor.

Şenol, ‘Bir kadın emeğiyle güçlenir, başarır ve mutlu olur. Mutlu olarak yaptığımız her şey bizi bir adım ileriye götürür. Bu yüzden hayattaki sorunlara odaklanmadan ya da kalbin bizi negatif düşüncelere yönlendirmesine izin vermeden yola devam etmeliyiz’ dedi.

Mutlu Çocuk Okulu

Son olarak Psikolog Sinem Demirel Balcı, kendimizi geliştirmek, çocuklara daha iyi bir anne olmak ve deneyimlerimizi paylaşmak için buradayız dedi.

Balcı, ‘Eyvah! Benim Annem Bir Psikolog’ kitabını, iç seslerini okuyucuya ulaştırmak için yazdığını belirtti. Eğitimin sonunda kitabını imzalayarak annelere hediye etti.

Sinem Balcı, çocuklarla bağ kurabilmek için nelere ihtiyacımız olduğunu bilmemiz gerektiğini söyledi.’Öncelikle çocuğu olduğu gibi kabul etmeli, çocuğu var olduğu için sevmeli ve ruhumuzu, kalbimizi onlara açmak gerekir’ dedi.

Ayrıca anne ve babanın iyi bir ekip olması ve birbirlerini sevmeleri çocukla olan ilişkiyi yönlendirir dedi. Günümüz çocuklarında gözlemlenen doyumsuzluğun sebebi olarak da çocuğu, sürekli mutlu etmeye çalışmanın  farkında olmadan mutsuzluğa ittiğini anlattı.

Sinem Demirel, çocukları büyütürken annelerin kendilerine zaman ayırmaları gerekir dedi.’Çocukların isteklerini erteleyebilmeli fakat bu erteleme eyleme yönelik bir erteleme olmalı; istekleri ertelenen çocuklar, sabırlı ve mücadeleci olur’ diye de ayrıca belirtti.

Balcı, ‘Kişiler, diğer bireylerle kurduğu bağ sayesinde mutlu olur. Çocuklarda sağlam bağlar kurarsa mutlu olabilir. Bunun için olumlu şeylere odaklanıp, bağlarımızı güçlendirip, eksik kalan yönlerimizi tamamlamaya çalışmamız gerekir’ dedi.

Programın sonunda çekilişle birçok anneye hediyeler verildi. Mutlu bireyler yetiştirmek için çıkılan projenin ilk eğitiminde katılım oldukça yoğundu.

Bir sonraki eğitim, 4 Mart cumartesi tarihinde gerçekleşecektir.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir