Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Hikayesi Girişim ve Annecee organizasyonuyla ve Boğaziçi As Okulları işbirliğinde 2. Çocuk İstismarına Karşı Farkındalık Sempozyumu 12 Ekim 2019 Cumartesi günü uzmanların katılımıyla halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

   Uzun yıllardır kadın girişimcileri bir araya getirerek; eğitim, seminer, işbirliği toplantıları ve yine kadın girişimcilere özel ücretsiz firma tanıtımları yapan hikayesigirisim.com ve anne-çocuk hakkında bir çok konuya dair uzmanı ve bilgiyi bünyesinde barındıran, anne-çocuk şenlikleri düzenleyen annecee.com, sosyal farkındalık konularında da sorumluluk alarak ücretsiz farkındalık etkinlikleri düzenlemektedir.

  2019 yılında, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ilki gerçekleşen Çocuk İstismarına Karşı Farkındalık Sempozyumu’nun ikincisi ise Ataşehir’de konumlanan Boğaziçi As Okulları’nda yapıldı. Değerli uzmanlar; Uzm. Psikolog Hazal Özcan, Uzm. Psikolog Eylül Tanyeri, Aile Danışmanı Banu Kaplan Kurtoğlu, Çocuk Polisi Nuray Toprak, Sosyolog /Yazar Nimet Erenler Gülkökü, Avukat Begüm Gürel’in katılımlarıyla, çeşitli açılardan detaylı olarak incelenen ihmal ve istismar konusu; ülkemizde de acilen iyileştirilmesi gereken konuların başlarında gelmektedir. Sosyal farkındalık ve ses oluşturmak amacıyla bir çok yerde yapılması planlanan sempozyum; uzmanlar tarafından psikolojik, sosyolojik ve hukuki açılardan konunun ele alınmasıyla ve zaman zaman da vaka üzerinen yapılan incelemelerle devam etmektedir.

    Dinleyicilerden ve dış paydaşlardan tam not alarak, sosyal medyada ses getiren ve toplumun kanayan yarası olan ihmal ve istismara karşı farkındalık etkinliğinin sonraki etapları ve daha fazla bilgi için, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Unutmayalım ki; hepimiz sağlıklı ve adil bir toplumda yaşamak için emek veriyoruz. Bu koşulları da hep birlikte güçlü bir ses olursak; yaşam kalitemizi arttırırsak sağlayabiliriz. İstediğimiz toplumu oluşturabilmek için; bireyler olarak kendimizi geliştirmeli ve farkındalık yaratmalıyız.

                                                                                                                                                                                           hikayesigirisim.com ve annecee.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir