Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

9 Mart Cuma günü Büyükçekmece Belediyesi işbirliğinde düzenlediğimiz ”Kitap Elinde Yazar Karşında” etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Bu ay  Yazar Banu Tozluyurt’un Dut Ağacı kitabını okuduk. Etkinliğimize,   kendisini daha yakından tanıma fırsatı bulduğumuz Banu Özkan Tozluyurt ve çok sayıda kitap dostu katıldı.

Tozluyurt, kitap yazma serüveninin nasıl başladığından bahsetti. Bir dönem ‘Yazarlık Atölyesi’ çalışmalarına katılan yazar, bu atölyenin kendisini iyi bir okuyucu yaptığını, yazmak kadar iyi okuyucu olmanın da önemli olduğunu vurguladı.

Dut Ağacı, bir arada yaşayan ama farklı dünyaların insanı olan karakterlerle dolu bir aile hikayesi…

Dut Ağacı, yazarın ilk romanı olmasına rağmen akıcı ve anlaşılır bir dille yazılmış olup karakterlerin analizinde de oldukça başarılı bulundu.

Toplumdaki farklı kadın karakterlerini çok iyi gözlemlemiş olan yazar, kitabında anne ve babaların çocukları büyütürken düştüğü yanlışları da göz önüne serdiği gözlendi.

Etkinlikte Banu Tozluyurt, kendisine yöneltilen soruları ve eleştirileri de içtenlikle yanıtladı. Ayrıca üç arkadaş yazdıkları ‘Bi Arkadaşın Başına Gelmiş’ kitabından da bahsetti.

”Kitap Elinde Yazar Karşında” etkinliğinde sürpriz misafirlerimiz de vardı.

Banu Özkan Tozluyurt’un arkadaşı Armağan Portakal ve yine yazarın aile dostu Ersan Erdura ve eşi günümüze renk kattılar.

Kitap dostları ve misafirlerimizle çok keyifli bir gün geçirdik.

Bir sonraki ay okuyacağımız Tarihçi Yazar Sacide Bolcan’ın kitabı Tarih Zevki  Büyükçekmece Belediyesi Kütüphane Müdürü tarafından dağıtıldı.

Başta Yazar Banu Özkan Tozluyurt’a, Büyükçekmece Belediyesi’ne ve tüm misafirlerimize Hikayesi Girişim olarak teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir