Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Yazar Semra Atasoy’un kitabı GÖLGE, ruh eşini arayanlara, ruh eşini bulduk sanıp yananlara, yıkılanlara, tüm kürkçü dükkânlarını, limanları ve şehri yakanlara ithaf edilmiştir

31 Mart Cuma Büyükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde, Hikayesi Girişim Kitap Kulübü olarak düzenlediğimiz kitap etkinliğinde Semra Atasoy’un Gölge kitabı ile sohbet ettik.

Kitabında yaşanmış kadın hikayelerine yer veren yazar, aşkı ve ruh eşi kavramlarını ilahi bir boyutta anlatıyor. Kitabın baş kahramanı gibi kendisinin de sürekli rüyalar gördüğünü hatta kitabı yazma serüvenini bile rüyasında gördüğünü belirtti.

Günümüz koşullarında yayınevlerinin şiir kitaplarına çok sıcak yaklaşımda bulunmadığını belirten Atasoy, bu yüzden şiirlerine Gölge kitabında yer verdiğini söyledi.

Katılımcılar ve bizim en çok merak ettiğimiz şey  kitabının devamının olup olmadığıydı. Neyse ki yazarımız Semra Atasoy 2018 in başlarında kitabın devamının geleceğini müjdeledi.

Kitabın kahramanlarından olan Mehmet gibi bir kişinin hayatımız boyunca bize gölge olmasını dileyerek sohbetimizi tamamladık.

Hikayesi Girişim Kitap Kulübü olarak başta yazarımız Semra Atasoy’a, Büyükçekmece Belediyesi’ne ve kitap sohbetine katılan tüm dostlara katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

28 Nisan’da Soytariçe adlı kitabın sohbetinde buluşmak üzere sevgiyle ve kitaplarla kalın.

Bizler ve sizler okudukça kitaplar gölgemiz olsun.

Funda ALTINAĞAÇ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir