Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Hikayesi Girişim Açılış Lansmanı

Türkiye’nin ilk kadın kariyer sitesi “Hikayesi Girişim”, yeni ismi ve yenilenen yüzü ile girişimci kadınlara merhaba dedi.

Kendi girişim hikayelerini hayata geçirmek isteyenler kadınları aynı çatı altında buluşturacak olan “Hikayesi Girişim” in; yeni ismi ve yeni yüzünü tanıtmak amacıyla düzenlediği lansmanı, 15 Ekim 2016 Cumartesi günü Büyükçekmece Belediyesi  Atatürk Kültür Merkezi Suna Pekuysal Salonu’nda gerçekleştirildi.

Hikayesi Girişim Açılış Lansmanı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün eşi Hatice Akgün, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı, Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar ve Kültür Müdürü Nazan Karagözoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen açılışa, evden çalışan ve çalışmak isteyen girişimci kadınlar ile iş hayatı profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi.

sevda-figen-funda

2014 yılından beri faaliyet gösteren “Hikayesi Girişim” kurucusu Figen Geri, Funda Altınağaç ve Sevda Ünsev;

girişimci kadınlara yola çıkış hikayelerini, isim değişikliğine gitme sebeplerini ve hedeflerini anlatan kısa birer konuşma gerçekleştirdiler. Hem ev hem iş hayatını bir arada yürütmeyi başaran üç girişimci kadın, gelecek planlarından ve kendi öykülerinin isimsiz kahramanlarından bahsederken… Katılımcılara duygu dolu anlar yaşattılar. Baştan sona başarı hikayesi ile dolu bu projeye, gerek açılışa katkı anlamında olsun gerek gelecek planları ile ilgili olsun olumlu destek veren Büyükçekmece Belediyesi övgü toplarken, “Hikayesi Girişim” tanıtım filmi ise bol alkış aldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün eşi Hatice Akgün yaptığı açılış konuşmasında, “Bu kadınlarla gurur duydum. Fazla söze gerek yok, yaptıkları ortada” diye konuştu. Hatice Akgün üç girişimci kadını kutlarken, yıllardır hayalini kurduğu bir projenin hayata geçirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek “Hikayesi Girişim” e elinden gelen tüm desteği sağlayacağı sözünü verdi.

hikayesi-girisim-sunum

Daha sonra kürsüye gelen Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı yaptığı konuşmada… Cinsiyet ayrımcılığı ve kadınların karşılaştığı zorluklara dikkat çekerken… “Biz belediye olarak ‘Hikayesi Girişim’ e sadece bu salon ve dışarıdaki ikram desteğini sağladık. Bu ana dek ve bundan sonraki başarıları tamamen kendilerine aittir” diye belirtti. “Hikayesi Girişim” kurucusu kadınları bu konuşmasıyla onurlandıran Ömer Kazancı, “Biz Büyükçekmece Belediyesi olarak, kadınların ister evden ister profesyonel iş yaşamı ile olsun, üretimin içinde aktif olarak yer alabilmeleri adına çeşitli alanlarda kurslar düzenliyoruz. Bu kurslar sonucu ürettikleri ürünlere pazar arayan kadınlara, ‘Hikayesi Girişim’ çok önemli bir boşluğu doldurarak pazar imkanı yaratıyor ve kadınların ihtiyacı olan çözümlere imza atmış oluyor. Bize düşen, belediye olarak her iki tarafa da imkan sağlayacak ortamları hazırlamak ve aralarında bir bağ oluşmasına katkıda bulunmak olacaktır. Biz bunun için çaba gösterecek ve daha fazla kadına ulaşılması konusunda desteğimizi sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

buyukcekmece-ataturk-kultur-merkezi

Konuşmaların ardından “Hikayesi Girişim” sponsorlarından “Yağmur’un Pasta Atölyesi” nin hazırladığı pasta kesildi. Kadın dayanışmasına güzel bir örnek oluşturan lansman sayesinde girişimci kadınlar birbirleri ile kaynaşma imkanı buldu.

Lansmanın sponsorları arasında başta ‘Büyükçekmece Belediyesi’ salon ve ikram, ‘Network Dizayn Film ve Web Destek’ tanıtım filmi, ‘Adnan Güney’ teknik destek,  Haniel Organizasyon kokulu sabun… ‘Mimaroba Çiçek Evim’ çiçek, ‘Klas Foto’ Meltem Yavuz Kılınç ise fotoğraf ve video çekimini gerçekleştirerek büyük destek sağladı. Ayrıca Büyükçekmece ‘Yaşam Dergisi’ nin ve  Martı Dergisi’nin basın olarak yer aldığı açılışta Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar’ın kızı, çektiği fotoğraflarla en küçük girişimci olarak programa renk kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir