Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Hikayesi Girişim Kitap Kulübü Kadınları Kitaplarla Buluşturma ve Tanışma Toplantısı

Kitapların buluşturduğu sevgi, anlayış, paylaşım ile yeni dostluklar edinmek için, Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde HİKAYESİ GİRİŞİM Kitap Kulübü olarak Kitap ile Sohbet Etkinliğinin Tanışma Toplantısını 18 Kasım tarihinde gerçekleştirdik.

Tanışma toplantımızda Yasemin Sungur Kitap ile Sohbet Etkinliğinin aktif üyesi, eğitimci ve moderatör Alev Türkkan bizlerleydi.

Türkkan, kitap okuyanların, düşünen, sorgulayan ve bilgiyi kullanabilen bireyler olabileceğini belirtti.

Hikayesi Girişim Kitap Kulübü olarak düzenleyeceğimiz Kitap ile Sohbet Etkinliğinde, Zülfü Livaneli’nin LEYLA’NIN EVİ adlı kitabı konuşulacak.

hikayesi-girisim

Hikayesi Girişim Kitap Kulübü : Alev Türkkan, 23 Aralık tarihinde yapılacak olan Kitap ile Sohbet Etkinliği toplantısına Yasemin Sungur’un da katılacağını ve kitap okurken dikkat etmemiz gerekenlerin neler olduğunu açıkladı.

Öncelikle kitaba başlama tarihini mutlaka kitabın üzerine yazmamız gerektiğini belirtti. Ayrıca kitabı okurken etkilendiğimiz ve bize mesaj veren kısımların altını çizmeli, kitabı bitirdikten sonra da kitabın bize hissettirdiği duyguyu  not almamız gerektiğini söyledi.

Türkkan, Kitap ile Sohbet Etkinliğinde sırasıyla neler yapacağımızı anlattı:

”-Önce okuduğumuz kitabın yazarını tanıyacağız.

-Yazarın yaşadığı dönemi, eserleri, kitabı yazarken etkilendiği duygu ve düşüncelerini ve nelerden etkilenmiş olabileceğini konuşacağız.

-Yazarın dünya görüşüne bakacağız.

-Okunan kitaptaki verilen mesajları farklı bakış açılarıyla değerlendireceğiz.

-Ve tabii ki farklı düşünceleri dinlemeyi öğreneceğiz” dedi.

Ayrıca bir kitabı beş yıl önce ve beş yıl sonra okuduğumuzda aynı şeyleri hissedemeyeceğimizi anlattı Alev Türkkan. Çünkü değiştiğimizi dolayısiyle bakış açılarımızın da değişeceğini söyledi. Bu yüzden’ kitap üzerine notlar almak ne hissettiğimiz hakkında bize ipuçları verecektir’ dedi.

HİKAYESİ GİRİŞİM Kitap Kulübü olarak, kadınları kitaplarla buluşturmak, okuma alışkanlığını geliştirmek, yaratıcı ve nitelikli okur olmak için çıktığımız bu yolda bizlerle birlikte olan başta Alev Türkkan’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir