Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

İSMEK 21.Yıl Genel Sergisi 18 Mayıs tarihinde Feshane Kültür Merkezi’nde başladı.

Bu yıl, 540 branşta eğitim verilen İSMEK’te 270 bin kişi el emeği ürün üretti. Üretimlerden seçilmiş eserler 18 Mayıs’tan itibaren Feshane’de sergilenmeye devam ediyor. Tel kırmadan nakışa, ahşap boyamadan takıya, cam boyamadan dikişe kadar pek çok alanda ürün ve tasarımları görebilirsiniz.

El emeği, göz nuru ürünleri hepsi büyük titizlikle ve geçmişten gelen değerlerin günümüze modernize edilmiş haliyle hazırlanmış. Ayrıca üretilen eserlerin güzelliğinin yanı sıra dizayn ve sunum şekilleri de dikkat çekiciydi.

Hikayesi Girişim olarak biz de sergiyi gezdik ve çok beğendik. Kadın emeğinin çok güzel örneklerine tanık olduk. Gerçekten kullanmaya kıyamayacağınız kadar güzel eserler ortaya çıkaran tüm kadınları tebrik ediyoruz.

Feshane gibi tarih kokan bir yerde geçmişten gelen el sanatlarını görmenizi tavsiye ederiz.

İsmek 21.Yıl Genel Sergisi alanında çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. Ziyaretçileri birçok konuda bilgilendirmek için seminer, söyleşi ve atölye gibi etkinliklerin yanı sıra konser ve müzik dinletileri de yer alıyor.

İSMEK kursiyerlerinin ürettiği ürünlerin yer aldığı sergi, 30 Mayıs tarihine kadar devam edecektir. Sergiyi ücretsiz olarak ziyaret edilebilirsiniz.

Funda ALTINAĞAÇ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir