Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü adına, 9 Mart’ta Bpw İstanbul, Hikayesi Girişim ve Tusayder-TusayderWomen işbirliğinde,  Weconnectturkey desteğiyle Habitat Derneği evsahipliğinde yine şahane bir gün, eğitim ve tanışma etkinliği geçirdik.

 

Küçük İşletmeler İçin Finansal Yönetim

Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Diğdem Koloğlu bizlere nakit yönetimi, bütçe teknikleri, nakit akışı takibi, günlük operasyonların finanse edilmesi, yatırım için gerekli finansman kaynaklarına erişim ile finansal ve stratejik ortaklık başlıkları altında “Küçük İşletmeler İçin Finansal Yönetim” konusunda çok kapsamlı bir eğitim verdi. Tüm katılımcıların ilgiyle dinledikleri Diğdem Koloğlu, sorulan soruları da tüm içtenliğiyle cevapladı.

Bir Kadın Girişimci Hikayesi

Eğitimin ikinci bölümünde Demak Gıda Kurucularından Özlem Demirci Sözer, örnek alınacak girişim hikayesini tüm ayrıntılarıyla anlattı. Eğitime katılan ve  çoğu girişimci olan ya da girişimci olmak isteyen kadınlar, Özlem Demirci Sözer’i keyifle dinlediler. Samimiyetle her soruya verdiği cevaplarda hikayesi kadar ilgi gördü.

Şiddetsiz İletişime Dikkat Çektik

Eğitimin son bölümünde ise Ritim Atölye Grubu’ndan, aynı zamanda BPW İstanbul üyesi de olan Birsen Atakan bizlere, Beden  Perküsyonu uygulatarak hem kendimizi hem birbirimizi dinlemenin nasıl müthiş bir duygu olduğunu gösterdi. Şiddetsiz İletişime dikkat çekmek için yaptığımız bu çalışma farkındalığımızın daha da artmasına neden oldu.

Liderlik Okulu tüm hızıyla devam ediyor. Katılan, destek olan herkese teşekkürler..

Sınırları olmayan öğrenme yolunda sizlerle yürüyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir