Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Moms Of Turkey ’in projesi  ‘Bilinçli Anne, Mutlu Çocuk Okulu’ eğitimlerinin ikincisi Beylikdüzü Belediyesi ev sahipliğinde 9 Mart Perşembe günü Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

Beylikdüzünün anneleri Gözde Yavuz’un annelik maceraları ve deneyimlerini anlattığı bölümün ardından biz Hikayesi Girişim’i anlatmak üzere sahneye çıktık.

Tanıtım filminin ardından annelik kimliğinin kadın kimliğinin önüne geçmemesi adına yaptıklarımızdan bahsettik ve kadın üretkenliği bırakmadan, potansiyelinin farkına vararak kendine bir yol çizmelidir diye de belirttik.

Moms Of Turkey

Kadın ürettikçe gelişir, geliştikçe özgürleşir ve dolayısıyla özgür, özgüveni yüksek bireyler yetiştirebileceğine de değindik.

Kısaca kadınlara sevdikleri şeyleri keşfetmeleri ve hayallerinin peşinden gitmeleri için itici güç olmak adına biz üç kadın kendi hikayelerimizi anlatarak konuşmamızı tamamladık.

Son olarak Sinem Gerger Akınal, 0-5 yaş çocuklarının uyku sürecine yönelik bilgiler verdi.

Bir çocuğu emzirerek ve sallayarak uyutmanın yanlış olduğundan bahseden Sinem Gerger, çocukları uyuturken gece-gündüz ayrımının fark edilmesi sağlanmalı dedi.

Ayrıca lohusalık döneminde uykunun anne için de çok önemli olduğunu ve uyuyamayan lohusaların daha zor kilo verdiklerini de belirtti.

Bebeğine ya da çocuğuna uyku eğitimi almak isteyen ebeveynlerin en fazla bir haftalık bir sürede sorunlarını çözebildiğini söyledi.

Eğitimin sonunda sponsorlardan gelen hediyelerin çekilişi yapıldı. Program, Beylikdüzü Belediyesi’nin konuşmacılara çiçek takdimiyle sona erdi.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir