Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Sadeleştikçe Zenginleşmek… Hikayesi Girişim Kitap Kulübü olarak 24 Şubat Cuma günü Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Salonu’nda, kitapların buluşturduğu sevgi, anlayış, paylaşım ve yeni dostluklar edinmek için tekrar kitap severlerle bir aradaydık.

Bu ay Sade kitabını okuduk. Sade kitabının yazarları Begüm Başoğlu ve Ege Erim de bizlerleydi.

Etrafımızı, evimizi, çantamızı, günümüzü, gardırobumuzu yani kısaca tüm hayatımızı ne kadar sadeleştirirsek özgürleşebileceğimizi ve daha çok görünür olabileceğimizi bize bir ayna tutarak gösteren yazarlarımızla sohbet oldukça keyifliydi. Sadeleştikçe zenginleşebileceğimizi öğrendik.

Kitap sohbetimizin sürpriz bir de konuğu oldu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de Hikayesi Girişim Kitap Kulübü etkinliğine katıldı. Kendisine yazarların imzaladığı Sade kitabı hediye edildi.

Dr. Hasan Akgün, kitap okumanın önemine değindi ve ilçemizdeki eğitim seviyesi durumlarından bahsetti. Bu tür etkinlikleri her zaman desteklediğini de belirtti. Bizim için hoş bir sürprizdi.

Hayatını sadeleştirmek isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyenler için tam bir başucu kitabı olan Sade de yazılanları benimsediğimizde özgürleşeceğimizi belirten Begüm Başoğlu ve Ege Erim, görünüşten çok kim olduğumuzun önemine değindiler.

Sadeleşerek daha mutlu bir hayat yaşayabileceğimizi bize gösteren Sade kitabı yazarlarına, Büyükçekmece Belediye Başkanı DR. Hasan Akgün’e, Bir Anne Doğdu Nehir Turan’a ve tüm katılımcılara, büyük bir keyifle çıktığımız kitap yolculuğunda bizimle beraber oldukları için teşekkür ediyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir