Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

13 Ocak 2018 Cumartesi günü Dünya Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Semih Merdol eşliğinde düzenlediğimiz seminerde… Kişisel Gelişim, İletişim, Strateji- Taktik ve Satış Teknikleri konularında bir eğitim gerçekleştirildi.

Seminerde Merdol,” On yıl önce neredeydiniz ” sorusuyla  Yaşam Yürüyüşünün başladığını belirtti.. Bu yürüyüş esnasında gülümsemeyi refleks haline getirmemizin önemine değindi.Kişilerle olan iletişimimizde ”ama” kelimesi yerine ”ancak” kelimesini kullanmamızın daha doğru olduğunu anlattı.”Ama” kelimesi olumsuz bir ifadeyi takip eder ya da ardından mazeretler getirir” dedi.

Profesyonel ve amatör olmanın ne demek olduğuna değinen Semih Merdol, ”Profesyonel kişi işini amaç için yapar, amatör ise zevk için yapar” diye belirtti.

Deyader Başkanı, sıra satış tekniklerine geldiğinde Spin Tekniğinden söz etti. Tekniğin temelinde müşteriyi iknanın  olduğunu anlattı. ”Satıcı, ister ürün, ister hizmet, isterse de bir fikir satsın hepsinde müşteriyi ikna etmek zorundadır. Müşterinin ihtiyacından oluşan problemi, ikna kabiliyetiyle çözmelidir” dedi.

Semih Merdol

Seminerin son bölümünde, her sektörde, iletişim kurduğumuz 100 kişinin sadece %4 lük kısmının gerçek müşteri olduğu bilgisiyle,  çok fazla kişiyle iletişim kurup portföyümüzü genişletmemiz gerektiğini öğrendik.

Semih Merdol’un etkin anlatımı ve keyifli sohbetiyle gerçekleşen seminere gelen tüm katılımcılarımıza ve Dünya Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı’na çok teşekkür ederiz.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir