Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Semra Atasoy İle Kitap Elinde, Yazar Karşında Etkinliği

9 Ocak Salı günü Büyükçekmece Belediyesi işbirliğinde düzenlediğimiz… Kitap Elinde Yazar Karşında etkinliğini Güneş Tende Doğar mı? kitabının  Yazarı Semra Atasoy ‘un katılımıyla gerçekleştirdik.

Semra Atasoy’un kendini tanıtması, yeni yazdığı kitaplar hakkında bilgi vermesi… Ve Güneş Tende Doğar mı kitabını yazma hikayesini bizlerle paylaşmasıyla etkinliğimiz başladı. Ardından okuyucuların kitap hakkında yorumlarıyla devam edildi.

Kitapta, yaptığımız seçimlerin bedelini mutlaka ödeyeceğimiz gibi, genç yaşta yapılan evliliklerin sonucunda kadının ne kadar çok verici olduğunu ve buna karşılık sonunda savunmasız bir duruma düştüğünü bir kez daha gözler önüne serdiğini, ayrıca yaşananları bir öğreti olarak kabul edip yolumuza devam etmemiz gerektiğini, tutunduğumuz şeyleri değiştirerek yaşamanın keyfini sürmek gerektiğini, sevmek için doğaya bakmanın bile yeterli olacağı vurgusuna değinildiğinden bahsedildi.

Etkinliğe katılan tüm katılımcılar, yazarın dilinin çok akıcı ve anlaşılır olduğunu da belirtti.Hikayenin sonunda ana karakterin doğru karar verdiğine de değinildi. Kısacası kitapta, hayatın içinden, kendimizi karakterin yerine koyduğumuz gerçek bir hikayeyle karşılaşıldığı belirtildi.

Tarihçi Yazar Sacide Bolcan’ın katılımıyla gerçekleşen Kitap Elinde Yazar Karşında etkinliğine iştirak eden Yazar Semra Atasoy’a ve tüm kitap dostlarına teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir