Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

DİLEK TÜRKER

Ağaçlar gibi, haşin rüzgarlara direndi.

Farklı olmak onun kaderiydi.

Tiyatronun kalbinde bir efsane oldu.

Ve en büyük sığınağı SOYTARİÇE ‘siydi.

Hikayesi Girişim Kitap Kulübü olarak Büyükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediğimiz kitap etkinliğinin bu ay ki konukları, tiyatro oyuncusu Dilek Türker ve onun hayatını romana dönüştüren Yazar, Eleştirmen Ragıp Ertuğrul oldu.

Soytariçe

Tiyatroda efsane oyunculuğuyla adından sıkça söz edilen Dilek Türker, sohbetin başında ömrünün sonuna kadar sahnede olacağını belirtti ve oyuncunun meşakkatli hayatını çok akıcı bir dille kaleme alan Ragıp Ertuğrul’un Dilek Türker’e olan hayranlığı dikkat çekti.

Aslında çok değerli büyüklerin sözleri dururken bizlere çok fazla söz düşmüyor.

Aziz Nesin Dilek Türker için ‘Ruhu bedenine, bedeni kendine sığmayan coşkular prensesidir’ demiş.

Coşkular prensesini asaleti ve hayata karşı dik durmuş örnek kişiliğiyle karşımızda görünce biz de biraz heyecanlanmadık desek yalan olur.

Dilek Türker’in sohbet süresince zarif duruşu ve kadife sesi tüm katılımcı dostları ve bizleri etkiledi.Zorlu geçen yaşam hikayesinin anlatımı ile aslında daha nice farklı hikayelere yolculuk yapma hissiyatı doğurdu. Roman okumanın en güzel yanı da bu değil mi? Farklı kişiliklerin kendini tanımlama biçimlerine tanık oluyorsunuz.

Kitap etkinliği , SOYTARİÇE kitabının, hem oyuncu Dilek TÜRKER hem de yazar Ragıp Ertuğrul’un imza töreni ve fotoğraf çekimiyle sona erdi. Hikayesi Girişim Kitap Kulübü ekibi olarak herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

28 Nisan Cuma günü düzenlenen kitap kulübümüz sezonun son etkinliğiydi. Yeni sezonda buluşmak üzere, kitap ile kalın…

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir