Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Tiyatronun Eğlenceli Hali-Seyirci Olma, Sende Katıl

11 Mayıs Perşembe günü Büyükçekmece Sinanoba Bella Costa Cafe’de Anneler Gününe özel farklı bir etkinlik gerçekleştirdik.

Anneler Günü kapsamında kahvemizi yudumlarken hayal gücümüzle, yaratıcılık potansiyelimizi kullanarak nesnelerle ve insanlarla olan ilişkimizi konuşmak üzere Tiyatro Gülgeç’in kurucularından oyuncu, yönetmen Emre Saka bizlerle birlikteydi.

Emre Saka tiyatro ve kişisel gelişim alanında aldığı eğitim ve birikimleriyle bizlere farklı bir gün yaşattı.

İlk defa karşılaştığımız kişilerle nasıl tanışmalıyız ve vücudumuzu nasıl kullanmalıyız sorularına cevabı uygulamalı olarak gösterdi. Vücudumuzun bize her zaman ton ve duygu verdiğinden bahsetti. Nesnelerle olan ilişkimizde esnekliğin önemini yine uygulamalı olarak gösterip, gücü karşılamanın nasıl olduğunu anlattı.

Ayrıca kişilerin birbirine ne kadar güvenip güvenmediğini de küçük bir oyunla gösterdi. Oyun sırasında tedirgin olanlar ve tam güven sağlayamayanlar oldu. Oldukça keyifli bir oyundu.

Denize karşı harika bir havada güzel bir atmosferle tüm annelerin ve yüreğinde anne şefkatiyle yaşayan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutladık.

Ayrıca kadın dayanışmasına örnek teşkil eden Serpil Berat Tezgör de bizlerleydi.

Etkinliğimizde doğaya katkı, yeşili sevmek adına misafirlerimize hediyelerimiz @kalemleryeseriyor tarafından gönderildi.

‘Tiyatronun Eğlenceli Hali’ adlı etkinliğimize katılan başta Tiyatro Gülgeç’in kurucusu Emre Saka’ya, sponsorumuza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir