Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Hikayesi Girişim, 9 Şubat Cuma günü İncirli Dilek Pastanesi’nde üreten girişimci kadınlar la buluştu.

Toplantıya katılanlar öncelikle kendilerini tanıttı. Ardından toplantıların, ulaşım sorunun kaynaklı bölgesel olarak Avrupa yakası… Anadolu yakası olacak şekilde düzenlemeye karar verildi.

Mayıs ayına kadar her ay bir seminer, workshop ve network toplantısı düzenlenecek, bunların konuları yer… Ve tarihleri bir sonraki 26 Şubat tarihinde düzenlenecek toplantıda karara bağlanacaktır.

Network toplantıları tüm girişimci, evinden çalışan kadınların birbirlerine kendilerini tanıtacağı şekilde olacak…  Toplantıya katılanların kendi çevrelerindeki üreten kadınları toplantıya davet etmeleri istenecektir.

Mart ayında kadınlara yönelik, Nisan ayında çocuklara yönelik, Mayıs ayında ise Yaza Merhaba başlığı altında Girişimci Kadınlar etkinlikler düzenlemeye karar verildi.

Düzenlenecek tüm etkinliklerde bütçe hazırlıkları  önceden belirlenecek ve bütçeler netleşince sponsor çalışmaları yapılıp, bu sponsor görüşmelerinden olumlu dönüş alan arkadaşların bütçenin %20 sini kazanacağı belirtildi.

Elemeği üretim yapan arkadaşlar için stant açtırmak yönünde çalışmalar yapılacak. Bu çalışma için açık ve kapalı alan tespiti için öneriler sunulacak.

Toplantıda , katılımcılarla birlikte daha fazla kadına ulaşıp, kadının gücüyle anlamlı bir ortak hikaye oluşturmak istediğimiz belirlendi ve bir sonraki toplantıyı Beylikdüzü Kanguru Kids Cafe de düzenlenmek üzere karar alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir