Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Hikayesi Girişim olarak, eğitim ve yeni iş birlikleri için, girişimci kadınlarla İstanbul’da bir araya geldik ve üreten kadınlar olarak dostane bir paylaşım ortamında bilgi paylaşımı yaptık.

 

Kendi işini kuran üreten kadınlar, girişimci olmak isteyenler derken; tasarımcı, bilişimci, fotoğrafçı, mimar, bir çok farklı kadın… Birlikte hem kahvaltımızı ettik, hem güldük, hem de sevgili Natalya Ayla Sokullu’dan Pazarlama ve Sosyal Medya ve sevgili Serpil Sincar’dan da Temel Fotoğrafçılık eğitimlerini aldık. Bizlere çok değerli öz bilgiler paylaştılar. Hatta o kadar ki, bazı bilgileri hemen o anda uyguladık=)

ÜRETEN KADINLAR

Girişimcilik dediğimiz kavramın; cesaret, bilgi, deneyim, gözlem, risk alabilmek, gelişime açık olmak ve ne istediğini bilmek gibi unsunlar üzerine kurulu olduğunu biliyoruz. Dinamiğin hızlı olduğu bir ortamda bunların tamamını istikrarlı şekilde bir arada tutabilmek gerçekten zorlayıcı olabiliyor. İşte, tam da bu nedenle benzer düşünen ve yaşayan insanların bir araya gelerek hikayelerini ve bilgilerini paylaşmaları çok önemli diye düşünüyor ve sonraki etkinliklerde tekrar görüşmek üzere diyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir