Türkiye'nin İlk Kadın Kariyer ve Gelişim Platformu

Leyla Peker ve Medicana International’in katkılarıyla düzenlenen ‘ Yaşam Tadında Aylık Buluşmalar ’ın bu ay ki konuğu Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli oldu.

Program kokteyle başlayıp Ceylan Kaya’nın muhteşem sesinden seslendirdiği türküler eşliğinde devam etti.

Kadının her alanda olduğunun bir göstergesi olan Dr. Handan Toprak konuşmasında, ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün eşit ve yurttaşlık temelleri üzerine kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin, eşit ve özgür bireyler olarak kadınların, ekonomik ve sosyal alanlarda daha fazla yer alması gerektiğini’ belirtti.

Yaşam Tadında Aylık Buluşmalar

Programda ayrıca Üç İki Bir Sahne Ekibi, kadının maruz kaldığı her türlü şiddeti, tiyatro oyunlarıyla sahneledi. Genç oyuncular oldukça başarılıydı.

Aylık Buluşmalar’a bir de sürpriz konuk geldi. Sürpriz konuk Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir Karadenizli olarak Karadeniz kadınının özelliklerinden bahsederek tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutladı.

Program çiçek takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Leyla Peker, her zaman ki samimiyeti ve güler yüzüyle tüm konukları ve misafirlerini en iyi şekilde ağırladı.Kendisine Hikayesi Girişim ekibi olarak çok teşekkür ediyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir